Arany János családja körében
0/0 Pont
Arany János és családja-Dombormű Nagykőrösön
0/0 Pont
Családok a Bibliában
0/0 Pont
Vers mindenkinek
0/0 Pont
Kézirat
0/0 Pont
LearningApps feladatok
0/0 Pont
Internetes feladatok
0/0 Pont
Szabad a vers (Családi kör átiratok)
0/0 Pont
Szabad a vers (Családi kör átirat 2.)
0/0 Pont
Szabad a vers 3.(Családi kör átirat)
0/0 Pont
BOOKR Suli-Vers polc
0/0 Pont

Arany János családja körében
 

 Arany János mellett felesége, Ercsey Julianna ül és Juliska leányuk.Mögöttük a költő fia, Arany László és Széll Kálmán, Juliska vőlegénye áll.Ez a családi kép Arany Juliska esküvője előtt készült Pesten 1863 nyarán. Reprodukcióját először a vasárnapi Újság közölte 1914 júniusában.
Arany János és felesége
Arany János és fia, Arany László
 Arany László költő, műfordító, közgazdasági és politikai író, akadémikus, a Kisfaludy Társaság tagja, Arany János fia 
 Apja halálát követően nekifogott a töméntelen hátrahagyott mű és levél rendezésének. Összeállította a hagyatékban talált kiadatlan és töredékes műveket, közzétette az Őszikéket, kiadta Arany János levelezését. 1885-ben apja személyes tárgyainak átadásával megalapította az Arany Múzeumot, mely kezdetben a nagyszalontai református iskola egyik tantermében kapott helyet. Ezt követően a Csonka-tornyot szerette volna megvásárolni és restauráltatni, hogy a gyarapodó emléktárgyakat itt állíthassák ki, de már nem maradt ideje: ötvennégy évesen, 1898-ban tífusz vitte el. Végakaratát özvegye teljesítette, aki jelentős összegekkel támogatta az emlékmúzeum munkálatainak befejezését. A Cultura Magazin cikke csak engedéllyel másolható.
 
 

Arany János és családja-Dombormű Nagykörősön
 Arany Jánosról és családjáról 1863-ban készült egy fénykép. Ez alapján mintázta meg a költőt és családját Szabó György nagykőrösi Mukácsy-díjas szobrászművész. A bronzba öntött fényképet a nagykőrösi önkormányzat rendelte meg Arany János születésének 200. évfordulójára. A különleges „családi kört” Arany Jánoson kívül a felesége, a fia, a lánya és annak jegyese alkotja. A fénykép különlegessége még, hogy a költő egyedül ezen a képen látható csizmában. Arany János családjával 1851-ben költözött Nagykőrösre, és kilenc évig tanított a Református Gimnáziumban. 
 
 Források: https://www.baon.hu/kultura/helyi-kultura/szoborra-formaltak-aranyek-egyetlen-csaladi-fenykepet-1385288/
Családok a bibliában (képzőművészeti alkotások)



M. S. mester: Jézus születése, 1506, tojástempera, hársfa, 123x79 cm, Hontszentantal (ma: Antol, Szlovákia)
Vers mindenkinek

Arany János:Családi kör című versét Csuja Imre előadásában hallhatjuk.
Kézirat

A vers kézirata
  A 2017-es év több szempontból is kiemelkedő volt , hiszen nemcsak Arany János-bicentenárium volt, de abban az évben   ünnepeltük a reformáció 500. évfordulóját is Az Országos Széchényi Könyvtár (úgy is mint az Arany-kéziratok jelentős részének őrzője) az Arany János-emlékév 2017 szakmai előkészítésében a kezdetektől részt vállalt,.
A könyvtár olyan hatalmas ereklyéket őriz Arany Jánostól, mint a Toldi-trilógia vagy a Vörös Rébék és a Családi kör kézirata. 
 
 A Családi kör először 1851-ben a Vahot Imre szerkesztette Losonci Phönix II. kötetében jelent meg. A forradalom és szabadságharc leverése utáni időszakban a vers nemzeti érzelmek felkorbácsolására is alkalmas sorait Vahot kérésének engedve átírta a költő.[2] 11. versszak második felét és a 12. szakasz elejét eredetileg így írta meg az első változatban: Beszél a szabadság véres napjairul, S keble áttüzesül és arca felpirul, Beszél azokról is — szemei könnyben úsznak — Kikkel más hazájába bujdosott… koldusnak.[3]

 Arany János:Családi kör (Hangutánzó és hangulatfestő szavak csoportosítása)
 
 
 
Szabad a vers

Szabad a vers (Családi kör átirat)


Arany János egyik legismertebb versének digitális interaktív változata megtalálható a BOOKR Suli alkalmazás 5-6. osztályosoknak szánt "Vers" polcán.

Arany János egyik legismertebb versének digitális interaktív változata megtalálható a BOOKR Suli alkalmazás 5-6. osztályosoknak szánt "Vers" polcán.
A foglalkozás befejeződött.

0